Доступність посилання

Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський
Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Командування повідомляє про ліквідацію командувача РФ, який керував штурмами на Великобурлуцькому напрямку

Українські військові ліквідували командувача полку російської армії, повідомляє оперативно-стратегічне військове угруповання «Хортиця» 26 липня.

«За оперативною інформацією, воїни Сил оборони знищили командира 83 мотострілецького полку 69 мотострілецької дивізії російської армії полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями на Великобурлуцькому напрямку», – йдеться в повідомленні.

Російське командування наразі не коментувало це повідомлення.

У зведенні від 12 липня Інститут дослідження війни повідомляв, що російські загарбники мали успіх, зокрема, біля Великого Бурлука на Харківщині.

Зеленський про дані розвідки: економічні втрати Росії від санкції «дійсно відчутні»

Президент Володимир Зеленський заслухав кілька доповідей від військових і розвідок протягом дня – про це він повідомив у вечірньому зверненні.

Зокрема, він подякував Збройним силам, розвідці та Службі безпеки України за далекобійність: «кожен бачить, що українські дрони досягають цілей».

Також Служба зовнішньої розвідки, за словами голови держави, доповіла про ефективність санкцій проти Росії та повʼязаних із Росією осіб:

«Втрати у ворога – економічні втрати – дійсно відчутні. Будуть іще більш відчутні. Я хочу подякувати всім у світі, хто допомагає. Зараз саме такий момент, коли треба натиснути на Росію – натиснути так, щоб уже наступного року війни не було. Вони повинні усвідомити, що перетерпіти в них не вийде, санкції мають дійсно забрати російський потенціал. Ми працюємо саме заради цього».

Крім того, Зеленський доручив секретарю Ради національної безпеки і оборони активніше залучити зовнішнє фінансування на дрони.

«Доручив також урядовцям і міністру оборони України активніше перевіряти всі домовленості, які є з партнерами, – те, що маємо реалізувати на сто відсотків, але зараз поки виконується, на жаль, не повністю. Очікую відповідні доповіді на тижні», – додав він.

14 липня президент США Дональд Трамп оголосив про намір запровадити «жорстокі» мита проти Росії, якщо вона відмовиться піти на перемир’я з Україною протягом п’ятдесяти днів. Пізніше Білий дім роз’яснив, що мита також будуть запроваджені щодо товарів країн, які закуповують російську нафту.

Одним – парафії, іншім – репресії: як Кремль перетворює церкви в окупації на «центри фільтрації»

Кремль розбудовує на окупованих територіях мережу храмів Російської православної церкви (РПЦ), повідомив український Центр національного спротиву, який називає це «ідеологічною експансією» і нагадує, що діяльність РПЦ фінансується з державного бюджету Росії.

Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» докладніше дізнавався про те, як окупанти будують на окупованій частині півдня храми РПЦ, яких утисків досі зазнають священники інших конфесій та хто керує цими репресіями. Більше про це тут

«Малий потік, який не припиняється»: ОСУВ «Хортиця» про зміни в тактиці РФ на Покровському напрямку

Покровський напрямок залишається найбільш інтенсивним протягом тривалого часу, але основна мета російських військ зараз змінилася, розповів в ефірі телемарафону речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов 26 липня.

«Якщо, наприклад, узимку мова більше йшла про західні околиці, те, що на захід та на південь від Покровська, то зараз головна місія росіян – вклинитися між Покровськом та Костянтинівкою і становити загрозу Покровсько-Мирноградській агломерації вже зі сходу. А якщо вдасться, то і з півночі», – розповів він.

На цьому напрямку, за словами Трегубова, вирішується доля так званої російської літньої кампанії. Однією з інших задач був вихід на територію Дніпропетровської області, але речник зазначив, що російській армії цього наразі не вдалося: «незважаючи на всі їхні великі старання, щось воно в них загальмувало».

За даними ОСУВ, на Покровському напрямку зосереджені понад 100 тисяч російських військових. Точних даних щодо Новопавлівського напрямку Трегубов не навів, але зазначив, що кількість може перевищувати 50 тисяч, оскільки сама довжина лінії зіткнення на цьому напрямку менша.

Речник угруповання розповів, що російська армія на Покровському напрямку не відмовилася від застосування важкої техніки, на відміну від інших районів бойових дій, де її застосування припинили або скоротили. Водночас загальна зміна тактики вплинула й на хід бойових дій на цьому напрямку. Йдеться про малі піхотні групи, спроби послабити тилові позиції ЗСУ керованими авіабомбами, активне використання безпілотників.

Відповідаючи на питання про те, чи вдається російське командування до «м’ясних штурмів» на Покровському напрямку, Трегубов зазначив, що вони відбувається в іншому форматі:

«Якщо раніше, наприклад, умовно кажучи, йшли великі групи «м’яса», то зараз це постійний малий потік «м’яса», який просто не припиняється. Якщо раніше росіяни йшли віділенням, то зараз йдуть малими групами, інколи по дві-три, по п’ять осіб. Просто ці групи йдуть інтенсивніше. Якщо раніше москалі, скажімо так, були упаковані порційно, великими порціями, то зараз москалі пакуються малими порціями. Але, у принципі, загальна вага залишилася тою самою».

Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський напередодні прокоментував участь у засіданні Ставки Верховного головнокомандувача. За його словами, він доповів про ситуацію на фронті:

«Найгарячіші напрямки – Покровський, Новопавлівський, Північно-Слобожанський, Добропільський, Лиманський. Наші воїни мужньо стримують натиск та знищують окупантів. За спробу «літнього наступу» РФ платить максимальну ціну – близько тисячі вбитих і скалічених російських солдатів щодня».

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Як пише американський Інститут вивчення війни (ISW), геолокаційні відеозаписи, опубліковані 21 липня, свідчать про те, що російські війська нещодавно просунулися у східному Звіровому та захопили решту Піщаного (обидва на південь від Покровська).

У звіті ISW зазначається, що 20 та 21 липня російські війська атакували поблизу самого Покровська; на північний схід від міста поблизу Маяка, Володимирівки, Новоторецького та Новоекономічного; на схід – поблизу Мирнограда; на південний схід – поблизу Лисівки; на південь – поблизу Звірового та Новоукраїнки; та на південний захід – поблизу Удачного.

Влада Херсонщини: серед поранених через російські обстріли Білозерки – мати з дитиною

Кілька людей поранені через російський обстріл Білозерки на Херсонщині, повідомляє обласна військова адміністрація увечері 26 липня.

Зокрема, голова області Олександр Прокудін зазначив, що серед поранених – 27-річна жінка та її дев’ятирічна дитина.

«У хлопчика — мінно-вибухова та черепно-мозкова травми, струс головного мозку, поранення обличчя, рук і ніг. Нині він — у лікарні, де отримує всю необхідну допомогу», – заявив Прокудін.

У матері діагностували мінно-вибухову травму. Наразі медики проводять додаткові обстеження.

Обласна влада повідомила про ще трьох поранених через артилерійський обстріл Білозерки:

«З мінно-вибуховими травмами до лікарні доправили 66-річну жінку та чоловіків, 32 та 59 років. Нині медики дообстежують потерпілих».

Раніше ОВА повідомляла про двох жителів Херсонщини, поранених через російські удари з безпілотників.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ГУР повідомляє про знищення навчального винищувача на російському аеродромі «Армавір»

Вночі проти 26 липня в російському Армавірі, Краснодарський край, був знищений військовий літак, заявило Головне управління розвідки у суботу.

«У ніч за 25 на 26 липня на аеродромі «Армавір» Краснодарського краю запалав навчально-бойовий винищувач збройних сил РФ СУ-27УБ. За інформацією місцевих мешканців, зв’язок у населених пунктах поблизу аеродрому – відсутній», – заявляє розвідка.

За даними ГУР, аеродром та літаки на ньому використовуються переважно для навчання курсантів Краснодарського авіаційного училища. У відомстві також заявили про зростання «спротиву кремлівському режиму всередині Росії».

Редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити це повідомлення. Російська влада не повідомляла про інцидент на аеродромі.

За офіційними даними Генштабу ЗСУ, на ранок 26 липня російська армія втратила 421 літак.

Литва готова виділити 30 млн євро на закупівлю Patriot для України – міністерка оборони країни

Литва підтримує плани Сполучених Штатів посилити протиповітряну оборону України, заявила міністерка оборони країни Довіле Шакалієне. Про це, за її словами, вона повідомила під час зустрічі з міністром оборони США Пітом Геґсетом.

Шакалієне, зокрема, повідомила про плани створити нову інфраструктуру та навчальні бази для американських солдатів, розміщених у цій країні.

Крім того, під час зустрічі вона висловила підтримку рішенню президента Сполучених Штатів Дональда Трампа надати Україні озброєння за рахунок країн НАТО.

«Литва готова долучитися до постачання систем Patriot Україні. Ми плануємо виділити на це 30 мільйонів євро», – додала вона.

Раніше 25 липня Володимир Зеленський повідомив, що Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних: на дві від Німеччини та одну – від Норвегії.

Зеленський зазначив, що президент США Дональд Трамп готовий продавати Україні системи Patriot, завдання знайти гроші на всі 10 систем. Також, як зазначив президент, хотілося б мати до кожної системи одразу пакет із ракетами.

Міністр оборони України Денис Шмигаль та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський на зустрічі у форматі «Рамштайн» 21 липня повідомили, що найкритичнішою потребою України є закупівля систем протиповітряної оборони та боєприпасів до них.

14 липня президент США Дональд Трамп заявив під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, що планує надати Україні зброю на «мільярди доларів», яку закупить НАТО. Він назвав системи протиповітряної оборони Patriot серед військового обладнання, яке планується надати Україні.

Чи дійсно Росія виробляє більше озброєння за країни НАТО? Ось що насправді

На початку липня генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія за три місяці виробляє втричі більше боєприпасів, ніж усі країни – учасниці Альянсу за рік, тобто фактично РФ має 12-кратну перевагу у виробництві боєприпасів.

Щоб підтвердити або спростувати заяву Рютте, російська служба Радіо Свобода спільно з розслідувальною групою Conflict Intelligence Team (CIT) проаналізувало відкриті дані про виробництво боєприпасів та інших основних видів озброєння в Росії та країнах НАТО.

Дослідження охоплює шість категорій озброєння:

  • артилерію;
  • боєприпаси до неї;
  • танки;
  • літаки;
  • засоби дальнього ураження (ракети та дрони);
  • засоби ППО і ракети-перехоплювачі до них.

Читайте і дивіться тут

Половина боєзіткнень від початку доби відбулася на Покровському напрямку – Генштаб ЗСУ

Російські війська продовжують штурмувати позиції Збройних сил оборони, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України 26 липня. За зведенням на 16 годину, від початку доби на фронті мали місце 69 бойових зіткнень.

Зокрема, прикордонні населені пункти Тимоновичі Чернігівської області та Дорошівка й Гірки Сумської області зазнали артилерійських обстрілів, також російська армія завдала авіаудару по Шостці.

Сили оборони відбили шість російських атак на Північно–Слобожанському і Курському напрямках.

На Південно–Слобожанському напрямку російська армія тричі атакувала позиції українських військових поблизу Стариці та в районі Вовчанська, ЗСУ «дали гідну відсіч».

Штаб повідомляє про ще одну атаку на позиції українських військ у районах Радьківки, Куп’янська та Загризового.

На Лиманському напрямку російська армія атакувала 11 разів, два бої тривають. По одному боєзіткненню відбулося на Краматорському й Торецькому напрямкх.

«На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 35 спроб потіснити українських захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Полтавка, Володимирівка, Новоторецьк, Новоекономічне, Лисівка, Новоукраїнка, Покровськ, Звірове, Удачне, Котлине, Новопавлівка, Олексіївка та в напрямку Новопідгороднього. Сили оборони стримують натиск противника та відбили 27 атак. Вісім бойових зіткнень досі тривають», – заявляє командування.

Також тривають дві сутички на Новопавлівському напрямку, одна з двох – на Оріхівському.

«На Придніпровському напрямку ворог чотири рази намагався прорватися на позиції українських військ. Також загарбники завдали авіаудару по Одрадокам’янці», – йдеться в зведенні.

Російські військові вдарили по будівлі Сумської ОВА – Григоров

Російські військові 26 липня вдарили дронами по центру Сум, по площі Незалежності, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Григоров.

Чиновник зазначив, що внаслідок атаки РФ була пошкоджена будівля Сумської обласної державної адміністрації.

«Це прицільна атака по цивільному об’єкту. І, на жаль, не перша. Попередньо – обійшлося без жертв та постраждалих. На місці працюють рятувальні служби, триває обстеження території», – уточнив Григоров.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський: Силам оборони вдалося зірвати російський план щодо Сумщини

Силам оборони України вдалось зірвати план російських військ у Сумській області, та «відтиснути сили РФ на даному напрямку», повідомив у телеграмі президент Володимир Зеленський.

«Тривають наші активні дії на Сумщині, і я вдячний кожному підрозділу, який поступово витискає російські сили», – наголосив глава держави.

За підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Зеленський розповів, що Сумщина залишається «одним із пріоритетних регіонів» для РФ, але Сили оборони «незмінно блокують російські спроби просунутися вглиб області з прикордоння».

«Є за тиждень також результати в поповненні обмінного фонду для України. Продовжуємо діяти і на російській території», – додав Зеленський.

За період із серпня 2024 року (від початку Курської операції) втрати противника на Курському і Північнослобожанському напрямках становлять понад 75 860 людей, у тому числі 1037 полонених, зазначають у Генштабі ЗСУ.

Українські військові розпочали Курську операцію 6 серпня 2024 року. Упродовж приблизно пів року вони контролювали районний центр, місто Суджа, та значну частину території Суджанського району. Навесні 2025 року сили РФ змогли повернути Суджу і прилеглі території й частково увійти на територію Сумщини.

22 травня російський президент Володимир Путін заявив про створення «буферної зони» вздовж кордону з Україною.

Голова Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров 26 травня інформував, що російська армія контролює чотири населених пункти на прикордонні області: Новеньке, Басівку Юнаківської громади і Веселівку, Журавку Хотінської громади.

Армія РФ вдарила по Шосткинській громаді: шестеро постраждалих, є пошкодження – МВА

Внаслідок обстрілів силами РФ Шосткинської громади на Сумщині постраждало шестеро людей, повідомила т.в.о. голови громади Оксана Тарасюк.

«Травмовано 6 осіб (2 – з опіками, госпіталізовані; 3 – травмовані склом, на амбулаторному лікуванні; 1 – психологічний стрес, лікується амбулаторно)», – розповіла вона.

За її даними пошкоджено: 43 будівлі, 771 вікно, 33 балконні рами, 101 під'їзне вікно, 10 покрівель, 6 воріт, 4 одиниці автотранспортної техніки.

Знищено 6 приватних домогосподарств, уточнила Тарасюк.

Як зазначила Тарасюк, у місті розгорнуто штаб з фіксації наслідків військового характеру за адресою: м.Шостка, вул. Свободи, 43А. Надається допомога щодо оформлення документів по пошкодженому майну.

Армія РФ вдень 26 липня обстріляла Суми, повідомив голова міської військової адміністрації (МВА) Сергій Кривошеєнко. За даними місцевого чиновника, внаслідок удару РФ у частині обласного центру зникло світло та водопостачання.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Із Росії в Україну вдалось повернути 18-річну дівчину – Єрмак

У межах ініціативи президента Bring Kids Back UA з Росії в Україну вдалося повернути 18-річну дівчину, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, 18-річна дівчина-підліток провела три роки в Росії, куди її родина була змушена виїхати з Маріуполя у 2022 році.

«Попри все, вона не припиняла навчання в українській школі онлайн і ще до повноліття почала планувати повернення. Днями вона перетнула кордон і вже перебуває у безпеці на вільній території України», – зазначив Єрмак.

За офіційними даними України, за час повномасштабної війни в Росії та на окупованих територіях опинилися понад 20 тисяч українських дітей. Водночас уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець припускав, що Росія незаконно вивезла з України близько 150 тисяч дітей, а уповноважена ВР з прав дитини Дар’я Герасимчук називала цифру в «кілька сотень тисяч дітей, тобто десь 200-300 тисяч».

У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна і дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій і переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Російська уповноважена з прав дитини Марії Львової-Бєлової у липні 2023 року заявила, що Росія з початку повномасштабного вторгнення «прийняла» близько 4,8 мільйона жителів України, з них понад 700 тисяч – діти. За її словами, більшість українських дітей нібито приїхали до Росії з батьками чи іншими родичами.

«Не може бути жодної тиші у відповідь»: Зеленський відреагував на нічну атаку РФ

У ніч проти 26 липня РФ завдала комбінованого удару по території України, використовуючи ракети і дрони, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи наслідки чергової атаки.

«Били по лінії Сумщина – Харківщина – Дніпровщина. Рятувальники одразу відреагували. Я вдячний за цю незмінну оперативність допомоги нашим людям. Є поранені внаслідок російського удару. На жаль, також є загиблі. Мої співчуття», – зазначив президент.

Також Зеленський наголосив, що «точно не може бути жодної тиші у відповідь на такі удари, і українські далекобійні дрони це забезпечують».

«Російські військові підприємства, російська логістика, російські аеропорти мають відчувати, що російська ж війна має для них реальні наслідки. Влучність наших дронів, щоденний характер українських відповідей – це один з тих аргументів, які точно наблизять мир», – підсумував він.

У ніч проти 26 липня сили РФ здійснили масовану комбіновану атаку на Дніпропетровську область, зазначив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Лисак.

Лисак уточнив, що внаслідок російського удару понівечена багатоповерхівка, пошкоджені промислові підприємства – виникли пожежі, на парковці зайнялися авто. Загалом у Дніпрі та районі загинули три людини та шестеро постраждали.

Також сили РФ понад 20 разів вночі атакували Харків, наразі відомо про 5 постраждалих, серед них троє рятувальників.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Президент присвоїв звання Героя України комбригу «Люті», який загинув у ДТП

Президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України командиру Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють» Максиму Казбану, йдеться на офіційному сайті Офісу президента.

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові», – зазначено в указі президента №551/2025.

Полковнику поліції Максиму Казбану присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Раніше стало відомо, що у дорожньо-транспортній пригоді в Донецькій області загинув командир Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють» Максим Казбан, повідомив увечері 22 липня очільник Нацполіції Іван Вигівський, назвавши це «непоправною втратою в нашій поліцейській родині».

Штурмова бригада «Лють» є бойовим підрозділом Сил оборони України, сформованим зі співробітників правоохоронних органів. Вона брала участь у багатьох боях повномасштабної російсько-української війни, зокрема в літньому наступі 2023 року, звільнивши частину території Донеччини.

Військовий бюджет Білорусі стрімко зростає. Що це означає для України?

Білорусь різко збільшила витрати на озброєння та військову техніку з 2022 року, засвідчують бюджетні дані – зростання збіглось із початком повномасштабної війни Росії проти України. Урядові витрати на військові потреби, включно з сучасними російськими винищувачами та ударними гелікоптерами, зросли у 2,6 рази за останні три роки, згідно з бюджетними і закупівельними документами, які проаналізувала Білоруська служба Радіо Свобода.

  • Якою мірою Білорусь залежить від Росії? Яка тут роль Китаю?
  • Чому аналітики стурбовані можливістю розміщення російської ядерної зброї?
  • Як зміни у військовій політиці Білорусі впливають на соціальну сферу?

Читайте про це за лінком

Зросла кількість загиблих внаслідок удару РФ по Дніпру, у лікарні перебувають двоє чоловіків – влада

Зросла кількість загиблих внаслідок масованої атаки РФ по Дніпру в ніч проти 26 липня, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Лисак.

«У лікарні Дніпра померла 21-річна постраждала через нічну масовану атаку. Співчуття рідним. За уточненими даними, в обласному центрі постраждали двоє людей. У лікарні перебувають чоловіки 46 та 33 років. Їхній стан медики оцінюють як середній», – зазначив голова ОВА.

Лисак уточнив, що загалом у Дніпрі та районі загинули три людини та шестеро постраждали.

«Також є пошкодження у Камʼянському. Там понівечені багатоповерхівки та навчальний заклад. Загалом вибиті щонайменше 200 вікон. На місці працюють комунальні служби і гуманітарні організації», – написав він.

У ніч проти 26 липня сили РФ здійснили масовану комбіновану атаку на Дніпропетровську область, зазначив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Сергій Лисак.

Лисак уточнив, що внаслідок російського удару понівечена багатоповерхівка, пошкоджені промислові підприємства – виникли пожежі, на парковці зайнялися авто.

Повітряні сили ЗСУ: знешкоджено 183 російських дронів і 17 ракет

У ніч проти 26 липня Росія атакувала Україну 208 дронами і 27 ракетами різних типів, йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

Всього, за даними відомства, РФ застосувала проти України:

  • 208 ударних дронів типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ та Гвардійське у Криму;
  • 12 балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23 (із Воронезької, Курської, Ростовської областей, Єйська та Криму);
  • 8 крилатих ракет «Іскандер-К» (із Єйська, Воронезької, Ростовської областей);
  • 7 керованих авіаційних ракет Х-59/69 (із повітряного простору Бєлгородської області, та Запорізької області).

У Повітряних силах уточнили, що основним напрямком удару РФ була Дніпропетровщина.

За попередніми даними ЗСУ, станом на 09.30, протиповітряною обороною збито/подавлено РЕБ 200 засобів повітряного нападу сил РФ:

  • 183 ударних БпЛА;
  • 17 ракет різних типів.

«Зафіксовано влучання 10 ракет і 25 ударних БпЛА у 9 локаціях, а також падіння збитих (уламки) – на 8 локаціях», – підсумували військові.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Вночі Росія понад 20 разів обстріляла Харків: п’ятеро постраждалих, серед них троє рятувальників – мер

Російські військові у ніч проти 26 липня здійснили комбіновану атаку по Харкову, повідомив мер міста Ігор Терехов.

«Цієї ночі Харків знову тримав удар. Понад 20 ворожих ударів за майже три нічних години – 4 керовані авіабомби, 2 балістичні ракети і потім вже 15 «Шахедів», – зазначив він.

За словами мера, внаслідок обстрілу пошкоджено житлові багатоповерхівки, цивільне підприємство, дороги та контактну мережу. Терехов каже, що станом на ранок триває ліквідація 7 пожеж у Київському районі.

Місцевий чиновник уточнив, що внаслідок атаки РФ постраждало п’ятеро людей, серед них – троє рятувальників.

«Вони (рятувальники – ред.) зазнали поранень вже після першого прильоту - під час повторного удару. Ворог цілить по тих, хто рятує та ліквідовує наслідки бомбардувань. Це в чистому вигляді тероризм», – пише Терехов.

За даними ДСНС, також пошкоджено три пожежно-рятувальні автомобілі. Загалом бійцям ДСНС вдалося врятувати шістьох людей, серед них двоє дітей.

Також у ніч проти 26 липня сили РФ здійснили масовану атаку по Дніпру та області: пошкоджені підприємства, є загиблі і постраждалі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Росія: дрони атакували оборонний завод «Сигнал» у Ставрополі

Вранці 26 липня дрони атакували російське місто Ставрополь, йдеться у повідомленнях місцевих телеграм-каналів.

За словами місцевих жителів, близько 5-ї ранку у місті пролунала серія гучних вибухів у небі над містом. Під ударом дронів знаходився оборонний завод «Сигнал», який займається випуском засобів радіоелектронної боротьби для літаків та наземних об’єктів, включаючи «Тополь-Е».

Губернатор Володимир Володимиров згодом підтвердив, що під ранок на Ставропіллі відбивали атаку безпілотників.

«Є «прильоти» на території промислових об’єктів у Ставрополі. Житлові будинки, системи життєзабезпечення міста не пошкоджені. Була невелика пожежа, її ліквідовано. Постраждалих та загиблих немає. Інформація уточнюється», – зазначив він.

Завод «Сигнал» у Ставрополі заснований у 1971 році, з 2012 року входить до держкорпорації «Ростех». Виробляє станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування, засоби захисту від електрохімічної корозії та ін. Через вторгнення Росії в Україну завод перебуває під санкціями країн Євросоюзу, США, України та Японії.

Також за даними влади Ростовської області, у результаті атаки дронів начебто загинули двоє людей – «вони перебували в автомобілі на дорозі Зимовники-Ремонтне-Еліста, коли в машину влучив дрон».

Українська сторона наразі дану інформацію публічно не коментувала. Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників.

Українська сторона наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG