Росія не має приписувати лише собі перемогу над нацистською Німеччиною, заявив 7 травня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
«Дуже важливо пам'ятати, що Україна була окупована під час Другої світової війни повністю, а в Росії – лише дуже невелика її частина. Що мільйони українців не тільки зазнали нацистських переслідувань, але й воювали в Червоній Армії. І це обурливо з боку Володимира Путіна приписувати лише Росії перемогу над нацистською Німеччиною. І ще гірше використовувати риторику тих днів для нападок на Україну, яка, на відміну від Росії, є демократією», – сказав Сікорський перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Польщі.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Європейський день пам'яті жертв сталінізму і нацизму. Втрати України обчислюються десятками мільйонів життівПеремогу в Другій світовій війні разом із Радянським Союзом, частиною якого тоді були Росія та Україна, здобули інші учасники антигітлерівської коаліції. На відміну від Великої Британії, а також Франції та Польщі, які вступили у війну у вересні 1939 року, СРСР до червня 1941 року зберігав нейтралітет у відносинах із нацистською Німеччиною.
17 вересня 1939 року, через 17 днів після вторгнення Німеччини до Польщі, війська СРСР окупували східну частину Польщі. У червні 1940 року Радянський Союз окупував Латвію, Литву та Естонію, а також частину Румунії. З 30 листопада 1939 року до 13 березня 1940 року СРСР вів війну проти Фінляндії, за підсумками якої окупував частину території цієї країни.
Після нападу нацистів 22 червня 1941 року СРСР став частиною антигітлерівської коаліції. 12 липня в Москві була підписана британсько-радянська угода про спільні дії у війні проти Третього Рейху, а 1 січня 1942 року у Вашингтоні декларацію про створення коаліції підписали 26 країн.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: 80-ліття висадки союзників у Нормандії. Що забезпечило успіх операції?